אורך הסרטון

אורך הסרטון המומלץ כמובן תלוי בסוג הסרטון ומטרתו. וזאת אחת השאלות שעולות בתחילת הפקת סרטון קצר. ובכן, הנה כמה נקודות שיעזרו לך לקבל החלטה.

סרטוני תדמית – 60 – 180 שניות

סרטון המציג מידע על החברה או השירותים שהיא מציעה רצוי שיהיה סביב ה- 2 דקות. זאת אומרת בין דקה וחצי לשלוש דקות. כמו כן חשוב שהדגש העיקרי בסרטון יהיה על היתרונות או פתרון החסרונות שהמוצר/עסק/חברה מציעה.

הנה דוגמא

סרטוני מוצר – 60 – 120 שניות

סרטוני מוצר צריכים להיות ממוקדים מאוד. הם צריכים לספר את הסיפור של המוצר בצורה מופשטת ונקייה כדי שהצופים יוכלו להבין בקלות על מה מדובר, מה שגם נכון במקרים אחרים. האורך המומלץ ליצירת סרטון מוצר הוא עד 2 דקות. רצוי אף ליצור סדרה של כמה סרטונים קצרים על מנת לגרום למעבר ביניהם מה שמניע את הצופים להתעניין יותר במוצר ולחשוב עליו.

סרטוני הצגה – 120 – 240 שניות

פתיחה של הצגה בכנס, מצגת משקיעים, פגישה עסקית או תערוכה גדולה עם סרטון מעניין ימשוך בוודאות את צומת ליבו של קהל הצופים, כמובן בהנחה והסרטון מרשים בפני עצמו. סרטונים הפותחים אירועים מסוג זה רצוי שיהיו ארוכים יותר מסרטוני תדמית או מוצר. כאן יש את המקום לתת מרווח נשימה גדול יותר בסרטון ולתת לקהל ׳השבוי׳ יותר חוויה ומידע. חשוב מאוד שהסרטון יסתיים בפריים בלי נשכח שישאיר את הקהל עם אימג׳ בראש.

סרטוני הדרכה – 120 – 240 שניות

הדגש העיקרי בסרטי הדרכה הוא העברת מסרים וחומרים בצורה פשוטה ונעימה. ממש כמו בסרטוני להצגה באירוע כאן שווה לתת מרווח כדי לאפשר לקהל להתרכז במידע באופן רגוע. כזה המאפשר להם לקבל את המידע לאט לאט וזמן הפנמה.

סרטוני רשת – 30 – 60 שניות

הרשתות החברתיות הן מקום מהיר שאנשים מדלגים בו בין תכנים בצורה מהירה – ׳צפייה על הדרך׳. ולכן האורך המומלץ לסרטוני רשת הוא סביב ה-45 שניות. סרטוני רשת עוצרים יותר את הצופים בזכות התנועה שבהן. אל תשכחו לקשר את הסרטון אל דף נחיתה ובו סרטון מקיף יותר וארוך יותר עם יותר מידע לצופים.

תכנון תסריט

בעזרת תכנון נכון של תסריט אפשר לקבוע את אורך הסרטון. התסריט יהיה חיבור של קריינות ומה שרואים על המסך במקביל. אם מדובר בסרטון המשלב קריינות אפשרי להעריך את אורך הסרטון לפי כמות המילים. בממוצע כל 135 מילים של קריינות הן דקת צפייה בסרטון, משתנה כמובן בהתאם לקצב הדיבור.

נקודות

מתפספס הטיימינג?

נסו אותנו, אנחנו יודעים ליצור סרטוני אנימציה משובחים. מהר. ובלי לחלטר

העלו את התסריט שלכם: